Filtry

Pokaż

Pokaż na mapie

Filtruj według kryteriów:
Liczba pokoi:
Planowany termin oddania
Filtruj według kryteriów:
Liczba pokoi:
Planowany termin oddania:
Trwa ładowanie wyników ....
Przedstawione ceny nie stanowią oferty handlowej.
zamknij mapę

Mieszkania Poznań

Pokaż na mapie

Czy warto zamieszkać pod Poznaniem?

Dla osób ceniących sobie spokój i jednocześnie możliwość szybkiego dotarcia do centrum miasta dobrym miejscem do zamieszkania będzie Skórzewo. Miejscowość znajduje się zaledwie kilka kilometrów na zachód od Poznania. Niewątpliwie sporą zaletą jest w tym wypadku nie tylko bliskość stolicy Wielkopolski, ale też lotniska. Życie na przedmieściach nie oznacza jednak wyłącznie konieczności budowy domu, co jest przedsięwzięciem dość kosztownym i czasochłonnym. Nowe mieszkania na sprzedaż w Poznaniu to spory wydatek, dlatego warto rozważyć lokale znajdujące się, chociażby we wspomnianym Skórzewie. Atutem jest dobra lokalizacja, ale również bardzo atrakcyjne ceny nieruchomości. Jest to jedna z ciekawszych propozycji na poznańskim rynku pierwotnym. Deweloperzy oferują w tej podmiejskiej miejscowości tanie mieszkania o zróżnicowanym metrażu – od ustawnych kawalerek o powierzchni 25-30 m2, do osiągających nawet 90-100 m2 lokali idealnych dla rodzin.

Czy zatem warto zamieszkać na przedmieściach stolicy Wielkopolski? Zalet takiego rozwiązania jest sporo, ale większość z nich uzależniona jest od charakterystyki wybranego mieszkania w nowym budownictwie. Skórzewo zapewnia przede wszystkim ciszę i spokój. Zlokalizowane w tym miejscu budynki pozwalają uciec nie tylko od miejskiego hałasu, ale też szkodliwego smogu. Należy zwrócić także uwagę na wysoki standard wykończenia obiektów na rynku pierwotnym. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się zarówno nowoczesną, atrakcyjną dla oka architekturą, jak i solidnością oraz trwałością swoich lokali. Jeśli zatem chcesz kupić nowe mieszkanie w Poznaniu, przemyśl przeprowadzkę na przedmieścia tego miasta. Wybór jednego z osiedli w Skórzewie ma wiele atutów i nie będzie problemem w szybkim dotarciu do centrum stolicy Wielkopolski.

Kamienica, blok z wielkiej płyty czy nowe budownictwo – gdzie zamieszkać?

Zakup mieszkania jest bardzo trudną decyzją, która wiąże się przeważnie z konsekwencjami w postaci sporego kredytu. Z tego względu ostateczny wybór musi być dobrze przemyślany. Dotyczy to m.in. charakterystyki budynku, w którym znajduje się konkretny lokal. Na rynku nieruchomości oferowane są zarówno przestronne wnętrza w tzw. blokach z wielkiej płyty, jak i kameralne kawalerki w zabytkowych kamienicach. Pierwszy z wymienionych obiektów to stare budownictwo – często konieczne jest więc zmodernizowanie instalacji czy wymiana grzejników. Należy też pamiętać, że lokale w tym wypadku są używane. Mimo atrakcyjnych cen za metr kwadratowy trzeba liczyć się również ze sporymi kosztami remontów. Podobnie jest w kamienicach. Takie budynki – nawet po renowacji – mogą być słabo docieplone, a dodatkowym problemem jest np. nietypowy kształt stolarki. Najlepszym wyborem okazują się więc mieszkania w Poznaniu z rynku pierwotnego.

Nowoczesne obiekty wielorodzinne budowane są w wysokim standardzie, a ich zaletą jest też ciekawy, modernistyczny wygląd. Architekci uwzględniają istotne elementy architektury zewnętrznej, takie jak zieleń czy place zabaw. Nowe budownictwo to również funkcjonalność. Większość budynków przystosowana jest bowiem do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Istotną kwestią pozostaje także cena lokali. Nierzadko jest ona zbliżona do kosztów zakupu mieszkania z rynku wtórnego w Poznaniu. Trzeba natomiast pamiętać o konieczności wykończenia lokum oferowanego w stanie deweloperskim. Remont używanych wnętrz w bloku z wielkiej płyty czy kamienicy również będzie jednak kosztowny. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość nabycia mieszkania bez pośredników. W ten sposób można zaoszczędzić sporo gotówki, która przyda się właśnie przy aranżacji wymarzonego lokalu.

Jak znaleźć wymarzone mieszkanie w Poznaniu?

Życie w nowoczesnej stolicy Wielkopolski to możliwość korzystania z wielu jej atutów. Przede wszystkim w Poznaniu znajdziemy sporo miejsc pracy. Dla osób spędzających m.in. ze względów zawodowych dużo czasu w samym sercu miasta dobrym wyborem będą lokale z rynku pierwotnego. To obecnie kilkaset nowoczesnych mieszkań w nowym budownictwie, które od centrum Poznania dzieli niewielki dystans. Jak znaleźć odpowiednią dla siebie nieruchomość? Najlepszym wyborem będzie skorzystanie z wyszukiwarki online. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – przede wszystkim można zobaczyć dokładne zdjęcia obiektów, jak i ich wnętrz. Jeśli natomiast są one dopiero budowane, deweloperzy w internetowych ogłoszeniach zamieszczają realistyczne wizualizacje. Jakie lokale można znaleźć w wyszukiwarce? Są to zarówno mieszkania jednopokojowe o powierzchni od zaledwie 20-25 m2, jak i apartamenty składające się z kilku pomieszczeń mających łącznie ponad 110 m2. Obecnie dostępnych jest wiele ciekawych propozycji. Postaw więc na rynek pierwotny w Poznaniu – wybieraj spośród setek ofert. 

„Szukam mieszkania w dobrej lokalizacji” czy „kupię lokum niedaleko Starego Rynku” – to dość często wypowiadane przez klientów biur nieruchomości kwestie. Jak się jednak okazuje, mogą oni samodzielnie oglądać lokale bez wychodzenia z domu. W wyszukiwarce online warto przejrzeć budynki znajdujące się niedaleko Jeziora Maltańskiego. Ten sztuczny zbiornik wodny jest otoczony licznymi ścieżkami rowerowymi i trasami pieszymi, stanowiąc świetne miejsce dla osób aktywnych, jak i chcących się zrelaksować w przyjemnej okolicy. Nowe mieszkania do kupienia w Poznaniu od centrum miasta dzieli w tym wypadku niewielka odległość. Rzuty poszczególnych lokali można obejrzeć w internetowych ogłoszeniach, co jest dużym atutem, chociażby przy planowaniu aranżacji wnętrz.

zamknij mapę