Zapytanie z portalu WyszukiwarkaMieszkan.pl
Napisz nam czego szukasz, a bezpłatnie i niezobowiązująco przedstawimy dostępne oferty. Pamiętaj o podaniu nam preferowanej lokalizacji. (np.dzielnice)
Przesłanie zapytania wiążę się z akceptacją regulaminu.
Pawrót

Mieszkanie dla singla – co brać pod uwagę dokonując wyboru?

Dla wielu osób, jednym z ważniejszych wyborów życiowych jest wybór mieszkania. Jego kupno to duży wydatek i często decyzja na całe życie. Niewątpliwie, o tym czym kierować się przy wyborze decyduje między innymi to, czy szuka się mieszkania dla rodziny czy dla pary. Jeszcze inne kryteria obowiązują zwykle wtedy, gdy poszukiwane jest mieszkanie dla singla.

Mieszkanie dla singla – co brać pod uwagę dokonując wyboru?

Prywatność przestaje mieć kluczowe znaczenie

Jeśli chodzi o mieszkanie dla singla, nie musi ono posiadać oddzielonych od reszty mieszkania pokojów zamykanych na klucz. Tego typu pomieszczenia są bardzo przydatne, jeśli mieszka się w kilka osób. Jednakże, w mieszkaniu będzie przebywała głównie jedna osoba, więc nie ma potrzeby poszukiwania prywatności, gdyż nikt jej nie zabiera.

Styl życia

Z pewnością, kiedy singiel szuka mieszkania powinien zastanowić się nad tym, jaki lokal będzie najbardziej odpowiadał jego stylowi życia. Chodzi tutaj na przykład o to, czy dana osoba jest bardzo towarzyska i lubi zapraszać do siebie gości, czy może raczej jest to ktoś, kto w domu najczęściej przebywa sam. Organizowanie spotkań towarzyskich wymaga posiadania przestrzennego mieszkania. Dlatego też, osoba lubiąca w domu towarzystwo powinna zdecydować się na nieco większe mieszkanie.

Warto także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebna jest w domu duża, świetnie wyposażona kuchnia. Niektórzy ludzie lubią gotować, ale są też tacy, którzy zwykle jedzą posiłki gdzieś na mieście. W takim wypadku nie ma sensu płacenie większej kwoty za mieszkanie z powodu dużej kuchni. Można swobodnie wybrać tańsze mieszkanie z nieco mniejszą kuchnią.

Rozmiar mieszkania

Generalnie, jeśli chodzi o mieszkanie dla singla, wydawać by się mogło, że nie musi być ono specjalnie duże. Jedna osoba nie potrzebuje bowiem teoretycznie zbyt wiele miejsca. Niemniej jednak, dobrze jest zamiast kawalerki kupić mieszkanie dwupokojowe. Rzecz w tym, że większość osób nie czuje się komfortowo spędzając cały czas tylko w jednym pomieszczeniu. Wydaje się więc, że kawalerka bez oddzielnej kuchni i sypialni nie jest dobrym pomysłem.

Ponadto, warto zawsze myśleć o tym, że kiedyś mieszkanie może zmienić się w mieszkanie dla pary lub nawet całej rodziny. Dobrze jest więc, od razu kupić nieco większe lokum, zwłaszcza, że przeważnie kupowanie kawalerki nie jest zbyt opłacalne finansowo.

Lokalizacja mieszkania dla singla

Niewątpliwie, niezależnie od tego, kto szuka mieszkania, lokalizacja jest zawsze istotna. Singiel nie zwraca co prawda uwagi na to, czy w pobliżu jest na przykład szkoła lub przedszkole, jednak ma znaczenie to, czy dane osiedle jest bezpieczne, bądź też czy jest blisko do centrum miasta – zwłaszcza jeśli preferuje rozrywkowy styl życia.