Wilanów – modna dzielnica ludzi sukcesu
Ta magiczna, inspirująca i bardzo różnorodna dzielnica zajmuje 36,73 km2 powierzchni. Wilanów znajduje się w południowej części Warszawy. To najatrakcyjniejsze miejsce na mapie stolicy.
Głównym punktem na mapie Wilanowa jest oczywiście Pałac w Wilanowie – należący do zespołu pałacowo-ogrodowego. Od 1968 r. działa tutaj Muzeum Plakatu, gdzie organizowane są Międzynarodowe Biennale Plakatu, Letnie Koncerty Królewskie w Ogrodzie Różanym, Letnia Akademia Muzyki Dawnej.
Do atrakcji dzielnicy zaliczyć można: Mauzoleum Potockich, liczne rezerwaty przyrody i jeziorka, plażę, Labirynt Światła… Swoją siedzibę ma w Wilanowie stacja TVN. Wilanów to także zagłębie restauracyjne Warszawy.
Zawady to przede wszystkim piękna plaża, w sam raz na pikniki, opalanie, spacer z psem. Znajdują się tutaj boiska do buli i kometki. Co ciekawe, wydzielono część dla naturystów.
Miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu zainteresuje rozbudowana oferta Centrum Sportowego Wilanów. Centrum składa się z dwóch basenów, trzech hali sportowych, trzech boisk, lodowiska, sauny.
Wilanów jest bardzo zróżnicowany pod względem kulturowym. Znajdziemy tu Świątynię Bożej Opatrzności, meczet oraz centrum muzułmańskie, Stowarzyszenie buddyjskie.
Ważnym miejscem dla Wilanowa jest Plac Vogla. Jest to nowoczesna przestrzeń miejska, idealna do spotkań, organizacji wydarzeń o charakterze lokalnym, zakupów. Oferta handlowo-usługowa jest rozbudowana. Znajduje się tutaj min. drogeria, biuro podróży, delikatesy, sklepy, fryzjer. Niedaleko Wilanowa znajduje się Galeria Mokotów i Sadyba BEST Mall.
Do 2018 r. powstaną między Konstancinem i Wilanowem dwie małe, kameralne galerie handlowe. Początkowo planowano zbudowanie jednego, dużego obiektu – jednak stanowczy sprzeciw mieszkańców sprawił, że plany inwestycyjne zmieniono. Po wakacjach rozpoczęła się budowa galerii handlowej Vis a Vis. Drugi zaplanowany obiekt to galeria Quick Park na pograniczu Wilanowa.
Komunikacja
Wizytówką Wilanowa jest bardzo dobry układ komunikacyjny. Przez tę dzielnicę biegnie główna arteria Warszawy – czyli Wisłostrada. Inne ważne ulice o znaczeniu ogólnomiejskim to ul. Jana III Sobieskiego, Al. Wilanowska. Na terenie Wilanowa zlokalizowano pętle autobusową dla linii 116, 117, 130, 180, E-2 (kierunek: centrum).
Autobusami linii 139, 724 oraz 725 można dojechać do stacji metra Wilanowska. Połączenie z Konstancinem i Piasecznem zapewniają linie 710 oraz 724, do Parku Kultury i Ogrodu Botanicznego w Powsinie dojedziemy liniami 139 i 164. Na Kępę Zawadowską dostaniemy się autobusami 163 i 164.
Nowe inwestycje
Zabudowa mieszkaniowa w Wilanowie to przede wszystkim ekskluzywne osiedla mieszkaniowe. Powstają tutaj liczne ambitne inwestycje deweloperskie. Obecnie w Wilanowie mieszka ok. 23 tys. osób, docelowo ma tutaj mieszkać aż 100 tys. osób.
Deweloper CityVilla odpowiada za realizację inwestycji osiedle Villa Piano – nowe apartamenty na Wilanowie. Osiedle składać się będzie z 3 kameralnych 2-kondygnacyjnych apartamentowców. Metraż od 41 do 101 m2.
Robyg proponuje Apartamenty Villa Nobile – metraż 100-110 m2. To prestiżowe osiedle, przyjazne dla rodzin z dziećmi, charakteryzujące się niską zabudową i elegancją.
Miasteczko Wilanów to inwestycja, której realizacją zajmuje się Acciona Nieruchomości. Całe osiedle składać się ma docelowo z trzech części. Są to: Moja Atmosfera (na sprzedaż ostatnie mieszkania), Nova Atmosfera (w centrum Miasteczka Wilanów, realizacja w II kwartale 2018 r.), Atmosfera Atelier (ostatni etap inwestycji).