Zapytanie z portalu WyszukiwarkaMieszkan.pl
Napisz nam czego szukasz, a bezpłatnie i niezobowiązująco przedstawimy dostępne oferty. Pamiętaj o podaniu nam preferowanej lokalizacji. (np.dzielnice)
Przesłanie zapytania wiążę się z akceptacją regulaminu.

Mieszkania Osiedle Zielony Marysin

Rodzaj inwestycji: Mieszkania na sprzedaż
Adres inwestycji: Warszawa, Wawer, ul. ul. Korkowa 159
Metraż: od 67.91 - do 67.91 m2
Termin oddania: oddane do użytku
Rynek pierwotny
Telefon:    (22) 6... Wyświetl numer

Lista mieszkań

Wybierz liczbę pokoi:

Mapa

Google View

Opis inwestycji Osiedle Zielony Marysin

Osiedle powstaje przy głównej ulicy Marysina Wawerskiego – Korkowej. To lokalna, całkiem spokojna ulica, przy której zlokalizowana jest pętla autobusowa. Dzięki temu wygodnie można dojechać do innych dzielnic oraz do centrum miasta. Co więcej, niedaleko znajduje się stacja SKM-ki. W sąsiedztwie są szkoły, przedszkola, sklepy i punkty usługowe. Jest również lubiany przez mieszkańców wielofunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny „Syrenka”.

Dlaczego warto tu zamieszkać?

 • 1. Wokół zieleń i tereny rekreacyjne
  Tuż za rogiem znajdują się rozległe tereny zielone Wawra. Jest więc gdzie spędzić czas na świeżym powietrzu. W parku im. Matki Mojej, Lesie Rembertowskim czy Lesie im. Jana Sobieskiego można pobiegać, pojeździć na rowerze bądź pospacerować. Z kolei boiska, bieżnia, skatepark czy ścianka wspinaczkowa na terenie „Syrenki” zapraszają amatorów aktywnego wypoczynku przez cały rok.
 • 2. Po prostu wygodnie
  Osiedle spodoba się tym, którzy chcą w miarę szybko dojechać do centrum, bo tam pracują, ale jednocześnie cenią sobie ciszę i łatwy dostęp do aktywności na świeżym powietrzu. W Marysinie żyje się wygodnie – tu wszędzie jest blisko. Do szkoły, do sklepu i do lasu. Jest też wyjątkowo spokojnie i bezpiecznie. A jeśli chcemy dotrzeć do centrum czy innych dzielnic, za rogiem mamy autobusy, w tym linie przyspieszone, a nieco dalej – przystanek kolejki. Dojazd samochodem ułatwi natomiast nowo wybudowany węzeł Marsa.
 • 3. Atrakcyjne nie tylko ceny
  Metraże oraz ceny mieszkań dostosowano do wymogów programu Mieszkanie dla młodych - aż 126 mieszkań spełnia wymogi rządowego programu dopłat.
  Na terenie osiedla zaplanowano dwa place zabaw dla dzieci (m. in. ze zjeżdżalnią i zestawem sprawnościowym) oraz część wypoczynkową dla lubiących spokojniejszy sposób spędzania wolnego czasu. Będzie również dużo ładnej zieleni, a od strony ulicy, przed lokalami usługowymi, staną ozdobne donice z drzewkami; zamontowane zostaną też stojaki rowerowe.
Zobacz pełny opis

Opis dzielnicy

Wawer – największa dzielnica Warszawy

Wawer zajmuje powierzchnię 79,7 km2, co czyni go największą warszawską dzielnicą. Znajduje się po prawej stronie Wisły. Wawer jest zielony – na jego obszarze znajduje się duża część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego (m.in. Rezerwat leśny im. Jana III Sobieskiego), pełen mniejszych i większych jeziorek (np. Jezioro Torfy). Dla Wawra typowa jest zabudowa jednorodzinna, również drewniana. Spacerując po ulicach można znaleźć wiele starych wilii, będących znakami historii.

Co ciekawe, mimo ogromnego obszaru, Wawer jest również najmniej zaludnioną dzielnicą Warszawy – mieszka tutaj ok. 4% ludności stolicy. Zabudowa dzielnicy jest bardzo luźna.

Wśród ważniejszych obiektów Wawra wymienia się: Zakole Wawerskie, Zakłady Wytwórcze Aparatury Wysokiego Napięcia, pomnik Józefa Piłsudskiego, Karczmę Wawerską (dzisiaj mieści się tutaj Zajazd Napoleoński), cmentarz żydowski, Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Z czym kojarzy się Wawer? Z zielenią (prawie 35% dzielnicy zajmują lasy), brakiem wielkomiejskiej zabudowy i silnymi więzami lokalnymi. To wspaniałe miejsce dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek. Do najciekawszych miejsc Wawra należą Marysin Wawerski (dzisiaj wielkomiejskie osiedle, dawniej były tutaj dwie osady; warto zobaczyć wojenną nekropolię oraz rezerwat przyrody), Falenica (piękne, świdermajerskie wille i zabytkowa gminna elektrownia), Anin (willowe osiedle, dawniej o charakterze letniskowym), Międzylesie i Radość (dawne miejscowości letniskowe). Zakole Wawerskie jest rozległym podmokłym terenem, pozostałością starorzecza Wisły. Obecnie znajduje się tutaj Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy. Niewątpliwie krajobraz Wawra wyróżnia się na tle infrastruktury innych dzielnic stolicy.

Po Wawrze można spacerować godzinami, ale coś ciekawego dla siebie znajdą też miłośnicy kultury. Wawerskie Centrum Kultury (tworzy je 6 osiedlowych klubów) organizuje warsztaty, zajmuje się edukacją kulturalną, prowadzi wiele różnych projektów. Już w 2018 r. do użytku oddane zostaną Kulturoteki – nowe ośrodki z lokalami biblioteki i WCK, czytelniami, dostępem do komputerów, atrakcjami plenerowymi (np. bazar). Fani sportu z kolei powinni zapoznać się z ofertą Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Nadwiśle (boisko do piłki nożnej i koszykówki, plac zabaw). W ogólnym rozrachunku jednak Wawer jest ubogi w obiekty sportowe. Wymienić można jeszcze halę widowiskowo-sportową, pływalnię, skatepark oraz wielofunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny Syrenka. To na tym ostatnim obiekcie można bardzo ciekawie spędzić popołudnie całą rodziną. Znajduje się tutaj boisko do siatkówki i badmintona, ścianka do wspinaczki, skocznia do skoków w dal, skatepark, ścieżka zdrowia. Można też zagrać w ping-ponga, szachy, warcaby. Dzieci z chęcią bawią się na placu zabaw. Dodatkowo na terenie obiektu znajdują się wiaty oraz muszla koncertowa. Jest w czym wybierać.

Kompleksowe zakupy mieszkańcy tej dzielnicy mogą zrobić w rodzinnym centrum handlowych Ferio Wawer. Znajduje się tutaj 50 sklepów, klub fitness, sala zabaw, obiekty gastronomiczne i wiele innych. Centrum handlowe powstało w budynku dawnej fabryki i jest miejscem, gdzie spotkały się ze sobą nowoczesność i historia. Ferio Wawer współpracuje z WCK oraz lokalnym samorządem, stając się areną dla kulturowych przedsięwzięć. To ciekawe miejsce nie tylko na mapie dzielnicy, ale także całej Warszawy. Nie brakuje opinii, że Ferio Wawer to najładniejsza galeria handlowa Warszawy. Oczywiście na Wawrze znajdziemy też liczne hipermarkety i dyskonty spożywcze.


 

Komunikacja

Główne ciągi komunikacyjne to ulice: Płowiecka, Wał Miedzeszyński, Trakt Lubelski, Bronisława Czecha, Patriotów, Korkowa. Ważnym punktem jest także most Siekierkowski. Mieszkańcy mogą korzystać z licznych przystanków PKP oraz SKM. Most Siekierkowski łączy Mokotów, Pragę Południe oraz Wawer – to drugi najczęściej uczęszczany most Warszawy.

Komunikacja na Wawrze opiera się na kolei, a linie autobusowe stanowią dopełnienie miejskiego organizmu. Wciąż trwają prace koncepcyjne nad poprawą komunikacji – niektóre obszary Wawra są bardzo słabo skomunikowane z resztą Warszawy (np. Aleksandrów).

Nowe inwestycje

Z racji charakteru największej dzielnicy Warszawy (zabudowa jednorodzinna, wille, stare dworki, styl świdermajerski), powstają tutaj przede wszystkim kameralne inwestycje. Przykładem jest osiedle Willa pod Dębami. Za budowę odpowiada Argali Development. Kameralny apartamentowiec znajduje się w Aninie, obok lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Na sprzedaż wystawiono 27 apartamentów w modnych wśród warszawiaków metrażach – od 49 do 126 m2. Na parterze są apartamenty z ogródkami. Poza tym mieszkańcy będą mogli korzystać z podziemnych garaży.

Miasteczko Wawer to inwestycja, za którą odpowiada Mera Pnefal. Kameralne osiedle znajduje się w otoczeniu lasów. Czterokondygnacyjny budynek powstaje na bazie już istniejącej konstrukcji i mieści 63 mieszkania, rowerownię, komórki lokatorskie. Osiedle wyróżnia się przeszklonymi budynkami i zieloną ścianą (pnącze wspinające się po elewacji). Metraż od 36 do 89 m2. Na sprzedaż 1, 2, 3, 4-pokojowe apartamenty. Oferta jest skierowana przede wszystkim do osób, które cenią sobie bliskość natury oraz świeże powietrze.

Krymax oferuje mieszkania w bliźniaczej zabudowie przy ul. Poprawna 12. Inwestycja spodoba się przede wszystkim rodzinom i osobom, które cenią sobie spokój. Również w tym przypadku – co typowe dla Wawra, nieopodal rozpościera się las.

W Starym Aninie przy ul. Bosmańskiej 1 można zamieszkać na kameralnym osiedlu. Osiedle składa się z 8 samodzielnych lokali oraz z garażu podziemnego, który pomieści 10 samochodów. Architektura osiedla znakomicie wpisuje się w niepowtarzalny klimat Anina. Mieszkania wyposażone są w balkony, ogródki – metraż od 50 do 130 m2.

Zobacz pełny opis

Biuro sprzedaży

Budimex Nieruchomości

ul. Stawki 40

pon.-pt. 10.00-18.00
sob. 9.00-14.00

Budimex Nieruchomości wchodzi w skład największego polskiego holdingu budowlanego - Budimeksu SA, obecnego na rynku budowlanym od 1968 roku. Firma jest obecna w największych miastach w Polsce: Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku, a jej kapitał zakładowy wynosi 657 333 000 zł. Budimex Nieruchomości koncentruje się na realizacji inwestycji mieszkaniowych. Od początku swej działalności spółka wybudowała ponad 10 000 mieszkań i lokali. Tworząc osiedla mieszkaniowe Budimex Nieruchomości dba o to, aby swoją funkcjonalnością służyły nie tylko ich mieszkańcom, ale także społecznościom lokalnym. Szczególną wagę przykładamy do klasy projektów architektonicznych i planów mieszkań, jak również do jakości wykonania.

Polecamy również inwestycje:

Człuchowska Bemowo

Warszawa, Jelonki Północne, ul. Człuchowska

Człuchowska Bemowo

Wolne Miasto - etap IV bud.C

Gdańsk, ul. Cedrowa 27

Wolne Miasto - etap IV bud.C

Punkt Ceramiczna

Warszawa, Białołęka , ul. Ceramiczna

Punkt Ceramiczna

APARTAMENTY NOWE BEMOWO 2

Warszawa, Bemowo, ul. ul. Pełczyńskiego

APARTAMENTY NOWE BEMOWO 2

Aroma Park

Warszawa, Białołęka , Henryków, ul. Klasyków 10

Aroma Park

Omulewska 26

Warszawa, Praga Południe, Grochów, ul. Omulewska 26

Omulewska 26

Apartamenty Nowy Marysin

Warszawa, Wawer, Marysin, ul. Szpacza

Apartamenty Nowy Marysin

Osiedle Życzliwa Praga

Warszawa, Tarchomin , Żerań, ul. Modlińska

Osiedle Życzliwa Praga

19. Dzielnica / Etap IV

Warszawa, Wola, Czyste, ul. Kolejowa 49

19. Dzielnica / Etap IV

Inwestycja METROBIELANY Budynek D, Etap 4

Warszawa, Bielany, ul. Lekka 1

Inwestycja METROBIELANY Budynek D, Etap 4

Marywilska Osiedle Kameralne

Warszawa, Białołęka , Żerań, ul. Marywilska 58

Marywilska Osiedle Kameralne

City Sfera

Warszawa, Włochy, Raków, ul. Budki Szczęśliwickie 33

City Sfera

CRISTAL PARK RESIDENCE

Warszawa, Mokotów, Stegny, ul. Pory

CRISTAL PARK RESIDENCE

Rubikon Residence III

Warszawa, Mokotów, Siekierki, ul. ul. Bluszczańska

Rubikon Residence III

Wola 01 etap 2

Warszawa, Wola, Ulrychów, ul. Redutowa 25

Wola 01 etap 2

Osiedle DEKO

Warszawa, Bemowo, ul. Budy

Osiedle DEKO