Zapytanie z portalu WyszukiwarkaMieszkan.pl
Napisz nam czego szukasz, a bezpłatnie i niezobowiązująco przedstawimy dostępne oferty. Pamiętaj o podaniu nam preferowanej lokalizacji. (np.dzielnice)
Przesłanie zapytania wiążę się z akceptacją regulaminu.

Mieszkania Osiedle Życzliwa Praga

Rodzaj inwestycji: Mieszkania na sprzedaż
Adres inwestycji: Warszawa, Tarchomin , Żerań, ul. Modlińska
Metraż: od 35.30 - do 81.37 m2
Termin oddania: Październik 2019
Rynek pierwotny
Telefon:    22 300... Wyświetl numer

Lista mieszkań

Mapa

Google View

Opis inwestycji Osiedle Życzliwa Praga

Osiedle Życzliwa Praga na bliskim Tarchominie jest życzliwe „od podszewki”. Od nazwy ulicy po najdrobniejszy architektoniczny zamysł. Niska, zaledwie dwu- i czteropiętrowa zabudowa, białe elewacje rozświetlone kolorowymi akcentami, przemyślany układ mieszkań i wypielęgnowana zieleń pozwolą znaleźć tu domowe zacisze. Mamy w planach budowę ponad 1000 mieszkań w nowoczesnym układzie przestrzennym. Kameralne, oddalone od siebie, pozbawione masywności budynki wielorodzinne wzbogacą tarchomińską zabudowę i przyczynią się do nadania prestiżu tej dzielnicy jako miejsca, gdzie żyje się dobrze – życzliwie. Osiedle Życzliwa Praga spełni oczekiwania tych, którzy szukają dobrze zorganizowanej przestrzeni miejskiej i sąsiedztwa natury zachowanej w pierwotnej postaci – rezerwatów przyrody i lasów. Usytuowanie tuż przy Trasie Mostu Północnego zapewni dynamiczny start w miasto, a bliskość nadwiślańskich łęgów i terenów objętych programem Natura 2000 – zainspiruje. Wyrazem naszej życzliwości wobec natury jest specjalnie zaprojektowana mikroarchitektura osiedlowa – karmniki i domki dla ptaków przy alejkach.

Zobacz pełny opis

Opis dzielnicy

Tarchomin – lepiej rozwinięta część Białołęki

Tarchomin pod względem administracyjnym należy do Białołęki, chociaż w ostatnim czasie mieszkańcy wystąpili z petycją o wyodrębnienie nowej dzielnicy, w centrum której znajdować ma się właśnie Tarchomin. Osiedle znajduje się na północnym wschodzie od skrzyżowania Modlińskiej i Płochocińskiego. Znakiem rozpoznawczym Tarchomina jest największy obszar przemysłowy na Białołęce oraz urząd dzielnicy.

Z czym kojarzy się mieszkańcom Tarchomin i dlaczego warto tutaj zamieszkać? Najsmaczniejsze pączki, największa piaskownica w stolicy, stadnina koni, piaskarnia spełniająca rolę plaży, serdeczni ludzie – to tylko niektóre magiczne oblicza Tarchomina. W 2015 r. mieszkańcy wraz z ekspertami z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, w ramach programu „Mieszkańcy w (o)środku kultury”, stworzyli mapę z 69 magicznymi miejscami na Tarchominie. Dodatkowo powstały drogowskazy prowadzące do polecanych przez mieszkańców miejsc. Tak opracowano niepowtarzalny system sąsiedzkiej informacji o magicznych punktach.

Tarchomin to miejsce przyjazne rowerzystom. Trasa wzdłuż brzegu Wisły już nie jednemu fanowi dwóch kółek skradła serce. A może kajak, rolki, spacery? Pomysłów na spędzenie czasu na łonie natury na Tarchominie jest wiele. Nie zapominajmy, że Tarchomin należy do Białołęki, nazywanej niekiedy zieloną dzielnicą Warszawy – zlokalizowano tutaj aż 4 parki. Znajdują się tutaj też klimatyczne puby, miejsca do łowienia ryb. Zakupy można zrobić w Pasażu Tarchomin i znajdującej się nieopodal Galerii Północnej. Galeria Północna to centrum handlowe, które łączy rozbudowaną ofertę handlową i relaks w przestrzeni miasta. Miejsce to z pewnością zdobędzie serca osób aktywnych, lubiących zakupy oraz dobrą rozrywkę. Znajduje się tutaj ok. 200 sklepów.

W ostatnim czasie rozgorzała dość gorąca dyskusja – mieszkańcy Tarchomina chcą podzielenia Białołęki na dwie osobne dzielnice. Sercem jednej z nich ma zostać właśnie Tarchomin. Jakie argumenty przygotowali zwolennicy tej koncepcji? Uważają oni, że Białołękę tworzą dwa całkiem odrębne światy – Zielona Białołęka i Tarchomin. Oba obszary są źle ze sobą skomunikowane, znajdują się na różnym poziomie rozwoju, mają różne potrzeby, odmienne priorytety. Zielona Białołęka ma być dużo gorzej rozwinięta jeśli chodzi o komunikację i edukację niż Tarchomin. Zaproponowano, żeby granicę dwóch nowych dzielnic stanowiła ul. Płochocińska. I tak jedną dzielnicę utworzą Tarchomin, Nowodwory, Dąbrówka Szlachecka, Choszczówka, Białołęka Dworska, Henryków i Żerań, a drugą Szamocin, Kobiałka, Grodzisk i Brzeziny. Jak na razie jednak nie zdecydowano się na podział Białołęki – niewątpliwie wiązałoby się to z dużymi kosztami (m.in. budowa siedziby dla nowej dzielnicy) i zawiłymi kwestiami formalno-administracyjnymi.

Białołęka jest dość odległą dzielnicą Warszawy, jednak powstaje tu wiele nowych osiedli. Co ciekawe, w Antyrankingu Dzielnic Warszawy (Naszemiasto.pl) w 2014 r. Białołęka zajęła niechlubne pierwsze miejsce, w 2015 r. wyprzedził ją jedynie Rembertów. Nie odstrasza to deweloperów, którzy decydują się na coraz to nowe inwestycje na tym terenie. Cena mieszkań też jest niska w porównaniu z innymi dzielnicami. Obecnie oblicze dzielnicy powoli się zmienia.

Komunikacja

Tarchomin charakteryzuje się sprawną komunikacją. Główne arterie to ul. Światowida oraz ul. Modlińska, Most Marii Skłodowskiej-Curie. Przez osiedle przejeżdża ok. 15 linii autobusowych (dziennych i nocnych), a także linie tramwajowe. Nowe połączenie ze stacją metra Młociny sprawia, że dojechanie do kolejki podziemnej ma zająć z Nowodworów tylko 14 minut. Mieszkańcy Tarchomina w godzinach szczytu skorzystać mogą z dodatkowych kursów na skróconej trasie (tramwaje kursują w szczycie porannym i popołudniowym co 8 minut). W ostatnim czasie poprawiono też komunikację autobusową, mającą przede wszystkim zapewnić sprawną komunikację wewnątrz Białołęki.

Nowe inwestycje

Mimo, że Białołęka nie jest najchętniej wybieraną dzielnicą Warszawy, powstaje tutaj coraz więcej nowoczesnych osiedli. Tarchomin, leżący w tej bardziej rozwiniętej części Białołęki, przyciąga uwagę inwestorów.

Tarasy Dionizosa tworzone są przez zespół 4- i 8-kondygancyjnych budynków z garażami. Za inwestycję odpowiada Barc Warszawa. Popularny metraż od 30 m2 w połączeniu z niezwykle zielonym otoczeniem, spokój i dobre połączenie komunikacyjne – to wszystko zachęca do zamieszkania na tym osiedlu.

Ogrody Wiślane to osiedle składające się z 8 budynków 3-kondygnacyjnych. Metraż od 30 do 101 m2 – w sprzedaży również mieszkania dwupoziomowe. Osiedle to można nazwać zielonym – zaplanowano liczne alejki, miejsca wypoczynku, obszary zieleni. Dobry dojazd do centrum. Za inwestycję odpowiada Ama Bud.

Przyjazne otoczenie, nowoczesne budownictwo, łatwa komunikacja z centrum to atuty osiedla Zielona Dolina – nazywanego Osiedlem Młodych. Za inwestycję odpowiada JWC Constrution. Metraż od 28 m2. Deweloper wystawił na sprzedaż mieszania 1, 2, 3, 4-pokojowe (powierzchnia do 69 m2).

Zobacz pełny opis

Biuro sprzedaży

ROBYG

Światowida 17 (poziom 1)

Pon. - Pt. 9:00 - 19:00 Sob. - Nd. 10:00 - 15:00

Misją Grupy ROBYG jest przede wszystkim budowanie mieszkań, które składają się na całe osiedla oraz społeczności lokalne. Firma aktywnie angażuje się również w życie dzielnic, w których realizowane są jej projekty.  Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie klientów ROBYG wspiera ich na każdym etapie transakcji. Jednym z kluczowych aspektów działalności prowadzonej przez ROBYG jest odpowiadanie na potrzeby rynku oraz dostarczanie mieszkań zarówno z sektora popularnego, jak i o podwyższonym standardzie. To dlatego – z zachowaniem najwyższej staranności i dbałości o detal – od 16 lat spółka zmienia polską architekturę, kształtując trendy w branży mieszkaniowej. Najważniejszym celem Grupy jest zapewnienie klientom wysokiego poziomu komfortu. W związku z tym, każdą z inwestycji wyróżnia doskonała lokalizacja oraz łatwy dostęp do otaczającej ją infrastruktury. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym, inteligentnemu wyposażeniu lokali, a także wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, oferowane przez Grupę ROBYG mieszkania łączą w sobie funkcjonalność i estetykę odpowiadające oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Polecamy również inwestycje:

19. Dzielnica / Etap IV

Warszawa, Wola, Czyste, ul. Kolejowa 49

19. Dzielnica / Etap IV

Willa Wiślana

Warszawa, Tarchomin , Nowodwory, ul. Mikołaja Trąby

Willa Wiślana

Marywilska Osiedle Kameralne

Warszawa, Białołęka , Żerań, ul. Marywilska 58

Marywilska Osiedle Kameralne

Placu Unii

Gdynia, Śródmieście, CENTRUM, ul. WŁADYSŁAWA IV

Placu Unii

Roentgena

Warszawa, Stary Imielin, ul. Roentgena

Roentgena

Villa Bociania

Warszawa, Ursynów, Ursynów, ul. Bociania

Villa Bociania

Wolne Miasto - etap IV

Gdańsk, Ujeścisko Łostowice, ul. Cedrowa 39

Wolne Miasto - etap IV