Zapytanie z portalu WyszukiwarkaMieszkan.pl
Napisz nam czego szukasz, a bezpłatnie i niezobowiązująco przedstawimy dostępne oferty. Pamiętaj o podaniu nam preferowanej lokalizacji. (np.dzielnice)
Przesłanie zapytania wiążę się z akceptacją regulaminu.

Apartamenty Inwestycja mieszkaniowa

Rodzaj inwestycji: Apartamenty na sprzedaż
Adres inwestycji: Warszawa, Praga Północ, Stara Praga, ul. Okrzei
Metraż: od 50.67 - do 51.18 m2
Termin oddania: oddane do użytku
Rynek pierwotny
Telefon:    22 288... Wyświetl numer

Lista apartamentów

Wybierz liczbę pokoi:

Mapa

Google View

Opis inwestycji Inwestycja mieszkaniowa

Latarnia zachwyci dynamiczną architekturą oraz niepowtarzalnymi widokami na Starówkę, Most Świętokrzyski czy też Stadion Narodowy.

Ten budynek połączy współczesne formy oraz tradycyjne materiały, tworząc nastrój europejskich apartamentów najwyższej klasy. Mieszkania na ostatnim piętrze będą posiadały antresole i salony o wysokości dwóch kondygnacji. Wszystkie zaprojektowano tak, aby zapewnić dużą elastyczność w aranżacji wnętrz oraz umożliwić łączenie pojedynczych mieszkań w obszerne apartamenty.
 
Kompleks budynków mieszkalnych Latarni i Portu – wraz z plateau w postaci zielonego ogrodu z drzewami – będzie stanowił strefę prywatną dla mieszkańców. Znajdą się tam między innymi drewniane tarasy, ławki i oświetlenie ogrodowe. Całość uzupełni starannie dobrana zieleń z trawnikami i wysokimi, ozdobnymi trawami. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna APA Wojciechowski.
 
Latarnia to wyjątkowo ekskluzywna propozycja na deweloperskiej mapie Warszawy.

Zobacz pełny opis

Opis dzielnicy

Praga Północ – ulice z historią

Praga Północ znajduje się po prawej stronie Wisły, zajmuje 11,42 km2, graniczy ze Śródmieściem i Żoliborzem, Targówkiem, Białołęką oraz Pragą Południe. Zabudowa na tym terenie nie została znacząco zniszczona podczas II wojny światowej – ślady historii są widoczne na ulicach dzielnicy. Dzisiaj Praga Północ dzieli się na kilka mniejszych obszarów. Wyróżniono Pelcowiznę, Nową Pragę, Starą Pragę, Szmulowiznę. Pelcowizna to przemysłowa część dzielnicy, zabudowa mieszkalna jest tutaj bardzo uboga. Na Starej Pradze znajduje się najstarsza zabudowa dzielnicy. Na krajobraz Nowej Pragi składają się przedwojenne kamienice, socrealistyczne osiedla, zielone tereny (m.in. Ogród Zoologiczny, Park Praski). Szmulowizna to wschodnia część dzielnicy, z przedwojennymi kamienicami i blokami z wielkiej płyty.

Stara Praga przez lata była zapomniana, co niestety jest widoczne na ulicach. Co jednak ważne, od kilku lat trwają intensywne prace rewitalizacyjne, które mają pozwolić odzyskać Pradze jej dawną świetność. Realizowany jest Zintegrowany Program Rewitalizacji na lata 2015-2022, którego celem jest poprawa jakości życia mieszkańców, zmniejszenie przestępczości, zachowanie dziedzictwa kulturowego.

Praga to między innymi folklor. Warszawiacy ubierają się tutaj specyficznie, typowy jest wystrój mieszkań, można usłyszeć nawet gwarę warszawską. Potencjał i niesamowity charakter dzielnicy dostrzegli artyści. Dzisiaj Praga to przede wszystkim fascynująca dzielnica artystów, galerii i alternatywnych teatrów. Praga ma swój specyficzny klimat. Można tutaj odnaleźć poza nową zabudową także dawne budynki, latarnie, bruki pamiętające czasy przedwojenne. Soho Factory, dawny obszar przemysłowy, dzisiaj jest artystyczną subdzielnicą Pragi, z prestiżowymi restauracjami, targiem z ekologiczną żywnością, pracowniami kreatywnymi, teatrami alternatywnymi i Muzeum Neonów. Rodziny z dziećmi chętnie spędzają czas w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym i Parku Praskim. Funkcje rekreacyjno-wypoczynkowe spełnia też Park na Szmulowiźnie czy praski Zieleniec. Ogólnie jednak zieleni na Pradze Północ jest niewiele – wytchnienia można przede wszystkim szukać na nadwiślańskich plażach.

Kompleksowe zakupy można zrobić w Galerii Wileńskiej i centrum handlowym Targowa. W Galerii Wileńskiej, zlokalizowanej w centralnej części dzielnicy, znajduje się 88 sklepów i 13 restauracji. Galeria składa się z części biurowej, handlowej oraz gastronomicznej. Znajduje się tutaj hipermarket (Carrefour). Mieszkańcy mogą też korzystać z licznych obiektów handlowo-usługowych. Fani sportu mogą skorzystać z Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przy ul. Jagiellońskiej znajduje się kryta pływalnia z basenem sportowym i rekreacyjnym. Funkcjonują tutaj liczne placówki oświatowe: żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, szkoły wyższe i dwie szkoły muzyczne.

Komunikacja

Na terenie dzielnicy znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, stacje PKP oraz metra. Najbardziej rozbudowana jest infrastruktura tramwajowa – autobusy stanowią tylko dopełnienie komunikacji. Autobusy kursują m.in. ulicami Targową i Kijowską. Niedługo powstaną też nowe staje metra.


 

W centrum dzielnicy znajduje się Plac Wileński i rondo Starzyńskiego – to stąd rozciągają się najważniejsze ciągi komunikacyjne, które łączą Pragę Północ z pozostałymi dzielnicami stolicy. Najważniejsze ulice to Targowa, Jagiellońska, Starzyńskiego, Szwedzka. Duże nasilenie ruchu odnotowuje się także na al. Solidarności, Wybrzeżu Helskim i Wybrzeżu Szczecińskim.

Nowe inwestycje

Praga Północ jest poddawana rewitalizacji. Widoczne gołym okiem zmiany zachęcają do zamieszkania w tej części Warszawy, co zauważyli deweloperzy, oferujący nowe mieszkania na sprzedaż.

Stacja Praga to osiedle mające połączyć specyfikę zabudowy kamienicznej i nowoczesną architekturę. Osiedle wpisuje się w typowy klimat dawnej Pragi. Budynek ma prostą i elegancką bryłę, zdecydowano się na ceglaną elewację z białymi oraz drewnianymi elementami. Mieszkania zaczynają się już od 36 m2. Wszystkie mieszkania wyposażono w balkony albo loggie. Na sprzedaż wystawiono też mieszkania z antresolą i mieszkania z ogródkiem. Osiedle znajduje się niedaleko stacji metra i PKP.

Port Praski to nowoczesne apartamenty utrzymane w charakterystycznej dla Pragi Północ historycznej zabudowie. Atutami projektu są nowoczesna koncepcja, komfortowe wykonanie, wpisanie się w śródmiejski styl życia, możliwość wypoczynku nad wodą. Cała inwestycja to połączenie mieszkalnej dzielnicy na Starej Pradze, biznesowo-handlowego City i Parku Mediów. W otoczeniu znajdują się nadwiślańskie bulwary, skwery, przystanie portowe, pływające restauracje, kawiarnie i mariny. Apartamentowce są wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły.

Nordic House Deweloper oferuje mieszkania na sprzedaż – ul. Ząbkowska 14. Nie da się ukryć, że Ząbkowska jest najbardziej reprezentacyjną ulicą Pragi Północ. Znajduje się tutaj wiele klimatycznych restauracji i pubów, zabytki, stare kamienice, galerie i pracownie artystyczne. Istniejący budynek frontowy (najstarszy murowany dom na tej ulicy) zostanie wyremontowany oraz przebudowany. W ramach inwestycji przewidziano budowę lokali usługowych. Budynek docelowo będzie miał 6 kondygnacji – na sprzedaż jest 51 mieszkań.


 

Zobacz pełny opis

Biuro sprzedaży

Port Praski

ul. Krowia 6

Pn. - Pt:. 10:00-18:00
Sb:     10:00-16:00

Port Praski to inwestycja zlokalizowana w ścisłym centrum Warszawy, w odległości około kilometra od Starego Miasta i Stadionu Narodowego oraz
Centrum Nauki Kopernik.

Polecamy również inwestycje:

Wolne Miasto - etap IV

Gdańsk, Ujeścisko Łostowice, ul. Cedrowa 39

Wolne Miasto - etap IV

Roentgena

Warszawa, Stary Imielin, ul. Roentgena

Roentgena

Marywilska Osiedle Kameralne

Warszawa, Białołęka , Żerań, ul. Marywilska 58

Marywilska Osiedle Kameralne

Apartamenty Królewskie

Warszawa, Wilanów, ul. Oś Królewska

Apartamenty Królewskie

Placu Unii

Gdynia, Śródmieście, CENTRUM, ul. WŁADYSŁAWA IV

Placu Unii

19. Dzielnica / Etap IV

Warszawa, Wola, Czyste, ul. Kolejowa 49

19. Dzielnica / Etap IV

Willa Wiślana

Warszawa, Tarchomin , Nowodwory, ul. Mikołaja Trąby

Willa Wiślana

Villa Bociania

Warszawa, Ursynów, Ursynów, ul. Bociania

Villa Bociania