Zapytanie z portalu WyszukiwarkaMieszkan.pl
Napisz nam czego szukasz, a bezpłatnie i niezobowiązująco przedstawimy dostępne oferty. Pamiętaj o podaniu nam preferowanej lokalizacji. (np.dzielnice)
Przesłanie zapytania wiążę się z akceptacją regulaminu.

Dom Awangarda

Rodzaj inwestycji: Mieszkania
Adres inwestycji: Warszawa, Ochota, Stara Ochota, ul. Szczęśliwicka
Metraż: od 57.86 - do 85.87 m2
Termin oddania: 4 kw. 2017
Telefon:    (+48 ... Wyświetl numer

Lista mieszkań

Wybierz liczbę pokoi:

Mapa

Google View

Opis inwestycji Dom Awangarda

W zacisznej części Ochoty przy ulicy Szczęśliwickiej, wtopiony w sąsiedztwo parkowej zieleni i niskiej zabudowy - urzeka uniwersalną elegancją Dom Awangarda. Ten nowoczesny, sześciopiętrowy budynek oferuje 313 atrakcyjnych mieszkań, parking podziemny oraz powierzchnię handlowo-usługową. Charakteryzuje się jasną kolorystyką elewacji, przełamaną ażurowymi balustradami.
Bez względu na to, czy mieszkasz w kameralnym studiu (28 m2), czy w przestronnym apartamencie (142 m2), Twój dom dostarcza Ci wiele energii. Z własnego ogródka, loggii, balkonu czy tarasu spoglądasz na Ochotę lub kaskadowe patio ze starodrzewem, pergolami i placem zabaw. Wyjątkowo urokliwe lobby, szerokie korytarze oraz wysokie, jasne mieszkania sprawiają, ze każdego ranka z radością witasz dzień.

Zobacz pełny opis

Opis dzielnicy

Ochota – mała dzielnica pełna ciekawych miejsc

Dzielnica ta leży po lewej stronie Wisły i łącznie zajmuje 9,72 km2. Ochota dzieli się na cztery obszary. Są to: Stara Ochota, Filtry, Rakowiec, Szczęśliwice. Gęstość zaludnienia jest dość duża – mieszka tutaj ok. 80 tys. osób. Po zakończeniu II wojny światowej na terenie Ochoty zbudowano wiele osiedli mieszkaniowych z wielkiej płyty – zgodnie z duchem socjalizmu. Obecnie rynek nieruchomości jest na Ochocie dość zróżnicowany – wskazać można na bloki, apartamentowce, kameralne osiedla, starą dworkową zabudowę.

Sama nazwa dzielnicy związana jest z karczmą, którą otworzono przy Szosie Krakowskiej w 1835 r. Z czasem nazwę karczmy przyjęła kolonia, potem zaś cała dzielnica.

Na Ochocie nie ma lasów miejskich, ale znajdują się tutaj liczne parki. Łącznie tereny zielone zajmują 340 ha tej małej dzielnicy. Mieszkańcy mogą odpocząć spacerując po 6 parkach i 3 skwerach. Parki i skwery to miejsca codziennej rekreacji, dające możliwość obcowania z kilkudziesięcioletnimi drzewami. Niewątpliwie wśród typowej dla Ochoty intensywnej zabudowy miejskiej takie enklawy zieleni są potrzebne.

Ochota zaprasza mieszkańców i przyjezdnych na spacer ścieżką neonową. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które chciałaby poczuć ducha ulic tej dzielnicy. Pola Mokotowskie to z kolei najbardziej atrakcyjne tereny rekreacyjne stolicy. Zyskały one nawet miano warszawskiego Central Parku. Poza malowniczymi alejkami, placami zabaw, fontannami, znajduje się tutaj również specjalne miejsce dla psów – z pomnikiem szczęśliwego psa.

Park Szczęśliwicki to miejsce dla każdego. Można tutaj zagrać w szachy, urządzić piknik, aktywnie spędzić czas przy grze w siatkówce albo tenisa. W parku odbywa się festyn Dni Ochoty oraz Rodzinny Piknik Integracyjny.

Ciekawym punktem na mapie Ochoty są filtry – zabytek architektury przemysłowej, prezentujący system wodociągów, z charakterystyczną ceglaną wieżą ciśnieniową. Trudno przejść obok tej ekspozycji obojętnie.

W skład Ochoty wchodzi także prawdziwe miasto-ogród. Mowa o Kolonii Staszica, czyli pozostałości po dawnym osiedlu z lat 1922-1926. Znajdziemy tutaj piękne wille przypominające małe dworki, otoczone malowniczymi ogrodami i niezwykle bujną zielenią. Ślady historii można tez odkryć spacerując po Kolonii Lubeckiego – osiedlu z lat 20. poprzedniego stulecia, z pięknym Zieleńcem Wielkopolskim.

Ochota oczywiście kojarzy się również z Alejami Jerozolimskimi. Obecnie jest to jedna z głównych ulic stolicy, tętniąca życiem zarówno w dzień, jak i po zmierzchu. Z kolei przy Al. Niepodległości znajduje się budynek Biblioteki Narodowej – czyli największa biblioteka w Warszawie, druga w skali kraju.

Ochota, chociaż zajmuje mały obszar, tętni życiem. Znajduje się tutaj wiele kawiarni, restauracji i pizzerii. Zakupy można zrobić w centrum handlowo-rozrywkowym Blue City. Znajduje się tutaj ok. 200 sklepów, biura, a także lokale rozrywkowe, fitness klub, atrakcje dla dzieci. Co roku odbywa się w Blue City kilkadziesiąt wydarzeń specjalnych. Mniejsze centa handlowe to Hala Banacha czy Hala Kopińska.

Ochota pełna jest tajemnic. Wystarczy wyjść poza Aleje Jerozolimskie i odkryć klimat tej dzielnicy. Co możemy tutaj znaleźć? Hiszpańska księgarnia, kamienica artystów, spotkania varsavianistyczne w kawiarni Obroty Rzeczy, targi rękodzieła w Sztuce Umiaru, Teatr Ochoty, Cukiernia Antolak z tradycyjnymi wyrobami, biblioteka multimedialna Przystanek Książka, Góra Szczęśliwicka, Och-Teatr Krystyny Jandy – to tylko kilka przykładów ciekawych zakątków Ochoty.

Ochota to zatem zielone zakątki i zadbane parki miejskie, zabytkowe dworki i rozbudowane osiedla mieszkaniowe, tajemnicze zakątki. Z drugiej strony jest to bardzo głośna dzielnica, borykająca się z problemem wysokiego zanieczyszczenia powietrza.

Komunikacja

Na Ochocie znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, mieszkańcy mogą też korzystać z SKM i PKP. Niedaleko znajdują się stacje metra. W pobliżu zlokalizowano port lotniczy na Okęciu oraz Węzeł Konotopa. Trzeba zwrócić uwagę na znaczne korki na ulicach Ochoty – zakorkowane drogi stanowią dużą bolączkę dla mieszkańców. Trwają jednak prace nad rozwiązaniem tego problemu.

W ramach jednej z największych inwestycji Tramwajów Warszawskich ma powstać aż 20 km nowych torowisk. Nowa trasa tramwajowa ma połączyć Wole, Dworzec Zachodni, Ochotę z Mokotowem i Wilanowem. Trasa powinna zostać oddana do użytku do 2021 r.

Nowe inwestycje

Nowe mieszkania na Ochocie proponuje Grupo Lar. Do tej pory sprzedano już 65% mieszkań w ramach inwestycji Grójecka 216. Nowe osiedle ma być połączeniem zalet mieszkania w dużym mieście z ciszą i spokojem zapewnionymi przez zielone zakątki. Deweloper postawił na kameralną zabudowę. Osiedle umieszczone jest niemal w centrum Warszawy, co zapewnia dostęp do licznych obiektów rozrywkowych, handlowo-usługowych i biznesowych. Deweloper oferuje mieszkania na sprzedaż 1, 2, 3, 4, 5-pokojowe – metraż 28-126 m2.

W pobliżu Al. Jerozolimskich powstaje eleganckie Osiedle Warszawa (Atal). Deweloper postawił na nowoczesne i minimalistyczne budownictwo. Oferta obejmuje mieszkania 2, 3, 4-pokojowe. Do dyspozycji mieszkańców będą komórki lokatorskie i miejsca parkingowe (pojedyncze, rodzinne). Na parterze znajdować się będzie lokal usługowy i fitness klub z siłownią. Obecnie trwa pierwszy etap inwestycji.

Kameralnym projektem niewątpliwie jest Boutiq Park Szczęśliwicka – na sprzedaż wystawiono jedynie 101 nowoczesnych mieszkań. Są to mieszkania 2-pokojowe, 3-pokojowe i 16 apartamentów dwupoziomowych. Zaplanowano zabudowę 4-kondygnacyjną. Oferowane mieszkania można uznać za ekskluzywne – są wysokie, przestronne, posiadają przeszklone balkony oraz loggie i tarasy. Boutiq Park Szczęśliwicka to połączenie wysokiego komfortu i standardu wykonania, estetyki i doskonałej lokalizacji. Za inwestycję odpowiada Long Bridge.

Zobacz pełny opis

Biuro sprzedaży

Unidevelopment S.A.

ul. Szczęśliwicka 54

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-15.00

Jesteśmy polskim deweloperem o wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanejpozycji na rynku budownictwa mieszkaniowego. Wśród obecnie realizowanych przez nas projektów mieszkaniowych znajdują się osiedla w Warszawie: Dom Awangarda na Ochocie, 360° etap II na Gocławiu, URSA Smart City w Ursusie, a także w Poznaniu - Zielony Sołacz w dzielnicy Sołacz. Ponadto trwa sprzedaż lokali mieszkalnych z zakończonych już inwestycji, m.in. Lykke na Białołęce i Gama na Targówku a także Hevelia Czarnieckiego w Poznaniu. Łącznie oddaliśmy już do użytkowania ponad 2000 domów i mieszkań oraz 15 inwestycji mieszkaniowych, a w przygotowaniu mamy kolejne ciekawe projekty.

Posiadamy również doświadczenie w realizacji projektów biurowych. Najbardziej prestiżową wizytówką naszej firmy na rynku nieruchomości komercyjnych jest budynek przy ulicy Grzybowskiej 81 w Warszawie.

Nasza spółka należy do Grupy UNIBEP S.A. notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jesteśmy także członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Zostaliśmy wyróżnieni wieloma nagrodami w środowisku branżowym. Między innymi kapituła PZPB (Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa) przyznała nam zaszczytny Certyfikat Dewelopera. Otrzymują go wyłącznie rzetelne i wiarygodne spółki działające na krajowym rynku nieruchomości. Jesteśmy dumni, że nasze projekty deweloperskie znajdują uznanie w oczach ekspertów. Najważniejsze dla nas są jednak satysfakcja i referencje od naszych Klientów.

Polecamy również inwestycje:

19. Dzielnica / Etap IV

Warszawa, Wola, Czyste, ul. Kolejowa 49

19. Dzielnica / Etap IV

Sokółka Zielenisz

Gdynia, Chwarzno-Wiczlino, ul. JANKI BRYLA

Sokółka Zielenisz

Osiedle Życzliwa Praga - etap 2

Warszawa, Tarchomin , Żerań, ul. Modlińska

Osiedle Życzliwa Praga - etap 2

Lake Park

Warszawa, Ursynów, Osiedle Wyczółki, ul. ul. Kłobucka

Lake Park

METROBIELANY Budynek C, etap 3

Warszawa, Bielany, Wawrzyszew, ul. Nocznickiego 25A

METROBIELANY Budynek C, etap 3

Riviera Park

Warszawa, Białołęka , Żerań, ul. ul. Krzyżówki

Riviera Park

Cascade Residence

Warszawa, Mokotów, Wierzbno, ul. Modzelewskiego

Cascade Residence

Osiedle Życzliwa Praga - etap 1

Warszawa, Tarchomin , Żerań, ul. Modlińska

Osiedle Życzliwa Praga - etap 1

Wolne Miasto - etap IV

Gdańsk, Ujeścisko Łostowice, ul. Cedrowa 27

Wolne Miasto - etap IV

Klonowy Zakątek

Warszawa, Ursus, Czechowice, ul. Ochocka

Klonowy Zakątek

Człuchowska Bemowo

Warszawa, Bemowo, Jelonki Północne, ul. Człuchowska

Człuchowska Bemowo

METROBIELANY Budynek D, etap 4

Warszawa, Bielany, Wawrzyszew, ul. Lekka/Cienka

METROBIELANY Budynek D, etap 4

Punkt Ceramiczna

Warszawa, Białołęka , ul. Ceramiczna

Punkt Ceramiczna

Osiedle Stella

Warszawa, Bemowo, Jelonki Południowe, ul. ul. Człuchowska/Siemiatycka

Osiedle Stella