Ciekawym historycznym aspektem lokalizacji jest zaprojektowane na tych terenach w latach trzydziestych ubiegłego wieku Miasto-Ogród, które w założeniu miało tworzyć duże, zielone obszary na zagospodarowywanym terenie powstających osiedli. Silny wpływ tej koncepcji urbanistycznej widać do dzisiaj, między innymi patrząc na obszerne tereny zielone zachowane pomiędzy osiedlami mieszkaniowymi tej części Bemowa. W takie właśnie przyjazne otoczenie doskonale wpisuje się najnowsza inwestycja Matexi Polska.

W budynku zaprojektowano łącznie 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 29 do 97m2. Inwestycja wyróżnia się starannie przemyślanami, atrakcyjnymi rozkładami mieszkań. W ofercie znalazł się między innymi szeroki wybór cieszących się dużym zainteresowaniem, kompaktowych lokali dwu- i trzypokojowych.
W standardowych rozkładach przyjęto podział na część dzienną, składającą się z salonu z kuchnią lub aneksem kuchennym dostępnym z hallu, oraz część nocną, zawierającą sypialnie z łazienką. Wyjściowe układy mieszkań zostały zaprojektowane tak, by stworzyć jak najbardziej komfortową przestrzeń dla przyszłych mieszkańców, jednocześnie położenie ścian konstrukcyjnych
pozostawia duże możliwości adaptacji układu wnętrz do indywidualnych potrzeb klientów, a duże okna doskonale doświetlają pomieszczenia. Mieszkania na wyższych kondygnacjach posiadają balkon typu loggia dostępny z salonu, a do mieszkań zlokalizowanych na parterze przynależeć będą ogródki.