Zapytanie z portalu WyszukiwarkaMieszkan.pl
Napisz nam czego szukasz, a bezpłatnie i niezobowiązująco przedstawimy dostępne oferty. Pamiętaj o podaniu nam preferowanej lokalizacji. (np.dzielnice)
Przesłanie zapytania wiążę się z akceptacją regulaminu.
Pawrót

Mieszkania przy linii metra w Warszawie

Pierwszy odcinek II linii warszawskiego metra oddano do użytku w 2015 roku – trasa przebiega z Woli na Starą Pragę. Cała linia ma być gotowa w 2022 roku. Planowo nowa linia ma połączyć Bemowo z Targówkiem i Brudnem i liczyć ponad 20 stacji.

Mieszkania przy linii metra w Warszawie

Przebieg trasy

Nowa linia metra zaczyna się w zachodniej części miasta, w Morach, i dalej biegnie na praską stronę Wisły, kończy się na osiedlu Bródno na południu i na Gocławiu na południu. Zaplanowano, że odgałęzienie południowego odcinka znajdować się będzie niedaleko stacji Stadion Narodowy. Na potrzeby II linii metra wybudowana zostanie stacja techniczno-postojowa Mory. Cała linia będzie miała długość ok. 31 km.

Planowane staje II linii warszawskiego metra:

  • odcinek II D: Połczyńska, Chrzanów, Lazurowa, Powstańców Śląskich, Wola Park, Księcia Janusza, Młynów, Płocka;
  • odcinek II C (odcinek centralny): Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat-Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Dworzec Wileński;
  • odcinek II B: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Fieldorfa, Gocław;
  • odcinek II A: Szwedzka, Targówek, Trocka, Zacisze, Kondratowicza, Bródno.

Nowe mieszkania

Planowana rozbudowa metra zachęca deweloperów do realizowania inwestycji w pobliżu nowych stacji. Bliskość metra to z pewnością atut. Większość z nas decydując się na kupno mieszkania zwraca uwagę na lokalizację osiedla. Niewątpliwie rozpoczęcie budowy II linii metra wpłynęło stymulująco na rynek nieruchomości.

Przykładowe inwestycje:

  • Metro City (Bemowo), blisko stacji Lazurowa, metraż od 38 do 150 m2, apartamenty z tarasem na dachu na najwyższej kondygnacji.
  • Capital Art Apartaments, blisko stacji Rondo Daszyńskiego, metraż d 66 do 115 m2.
  • Wola Libre, blisko stacji Młynów, osiedle dwóch 6-piętrowych budynków, metraż do 200 m2, trzy standardy do wyboru (Soft Loft, Optima, Apartament).
  • Apartamenty na Powiślu, blisko stacji Centrum Nauki Kopernik, metraż do 140 m2, osiedle otoczone aż trzema parkami.
  • Pomarańczarnia, blisko stacji Młynów, budynek 9-kondygnacyjny, metraż od 65 do 98 m2, w ofercie również apartamenty dwupoziomowe.

Metro – magnes na inwestycje

Rozbudowa linii metra w Warszawie nie tylko poprawi komunikację w mieście, ale wpływa także widocznie na rynek nieruchomości. Wskazać trzeba, że cena mieszkań zlokalizowanych w pobliżu planowanych stacji rośnie (również na rynku wtórnym), a deweloperzy chętnie stawiają nowe osiedla właśnie niedaleko II linii metra. Dawne tereny przemysłowe zamieniają się na naszych oczach w dzielnice mieszkalno-biurowe, i to w spektakularnym tempie. Poza osiedlami i apartamentowcami, deweloperzy stawiają właśnie biurowce.

Metro na dobre zmienia Warszawę. Świadczyć o tym może rozwój Ursynowa czy Woli – właśnie dzięki temu, że przez te dzielnica biegnie I linia metra. Można się spodziewać, że planowana rozbudowa przyczyni się do rewitalizacji kolejnych obszarów, m.in. Pragi. Chociaż Praga cieszy się nienajlepszą sławą – jest uznawana za dzielnicę niebezpieczną i zacofaną, można się spodziewać, że dzięki kolejnym deweloperskim inwestycjom jej postrzeganie zmieni się.

Deweloperzy wiedzą, że dobra komunikacja zachęca do kupna mieszkania i już dzisiaj kupują działki, które znajdują się blisko zaplanowanych nowych stacji podziemnej kolejki. I chociaż dzisiaj nie są to tereny atrakcyjne i nie przyciągają kupujących, za kilka lat mogą stać się pożądanymi lokalizacjami.