Zapytanie z portalu WyszukiwarkaMieszkan.pl
Napisz nam czego szukasz, a bezpłatnie i niezobowiązująco przedstawimy dostępne oferty. Pamiętaj o podaniu nam preferowanej lokalizacji. (np.dzielnice)
Przesłanie zapytania wiążę się z akceptacją regulaminu.
Pawrót

Luksusowe dzielnice Warszawy. Gdzie chcą mieszkać piękni i bogaci?

Nie od dziś wiadomo, że Warszawa jest jednym z najdroższym miast Polski zarówno jeśli chodzi o koszty życia, jak i zakupu mieszkania. Warto jednak odnotować, że ceny za metr kwadratowy powierzchni wahają się – i to niekiedy znacznie – pomiędzy poszczególnymi dzielnicami Warszawy. Czas sprawdzić, gdzie chcą mieszkać piękni i bogaci.

Luksusowe dzielnice Warszawy. Gdzie chcą mieszkać piękni i bogaci?

Gdzie jest najdrożej?

W przypadku cen mieszkań w Polsce zauważyć można pewną prawidłowość. Najdroższe są mieszkania usytuowane w centrum miasta (na terenie tzw. śródmieścia) oraz w okolicach starówki.

Na ceny mieszkań wpływa też oczywiście specyfika samego miasta. I tak najdrożej kupimy swoje cztery kąty w tych miastach, gdzie o pracę nie trudno, w rozwiniętych aglomeracjach i w tych miastach, które z pewnego powodu cieszą się swoistym prestiżem. Do tej grupy bez wątpienia zalicza się Warszawa – stolica kraju.

Cena mieszkań warunkowana jest oczywiście przez standard, jaki proponuje deweloper. Drogie są – rzecz jasna –  apartamenty, lofty oraz kameralne osiedla. Ludzie biznesu z jednej strony szukają lokalizacji z potencjałem (rozwinięta strefa handlowo-usługowa), a drugiej takich miejsc, które pozwolą na chwilę wytchnienia. Ceniona jest również prywatność – stąd popularność kameralnych inwestycji.

Najdroższe miasta Polski

Najdroższe mieszkania są w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu. Co ciekawe, aż 5 dzielnic Warszawy znalazło się w rankingu najdroższych dzielnic polskich miast. Są to: Śródmieście, Mokotów, Ochota, Żoliborz i Wilanów.

Do tej listy można dopisać krakowskie Stare Miasto oraz Krowodrzę oraz Stare Miasto i Krzyki we Wrocławiu.

Najpopularniejsze dzielnice Warszawy

Zdecydowanie lubimy przepych, luksus i komfort. Świadczą o tym statystyki, na podstawie których opracowuje się rankingi najpopularniejszych dzielnic. Najnowszy ranking z 2018 roku nie pozostawia złudzeń.

Ulubiona dzielnica Warszawy to Wilanów. Na miejscu drugim uplasował się Ursynów, ostatnie miejsce na podium zajmuje Żoliborz. 

Mokotów zajął w rankingu najbardziej lubianych dzielnic Warszawy (pod uwagę brane były opinie mieszkańców stolicy) miejsce siódme, Ochota – dziesiąte, zaś Śródmieście – dopiero piętnaste, co może nieco dziwić.

Luksusowe dzielnice Warszawy

Wilanów prowadzi w rankingu dzielnic Warszawy  i jednocześnie jest wyborem młodych i bogatych. To tutaj chcą mieszkań ludzie sukcesu. Powstaje w tej lokalizacji wiele apartamentów i realizacji urbanistycznych o podwyższonym standardzie. Wilanów nazywany jest zagłębiem restauracyjnym stolicy. To bardzo nowoczesna przestrzeń miejska. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów jest oczywiście Pałac w Wilanowie.

Śródmieście to serce Warszawy. Mieszczą się tutaj: Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie (Sejm i Senat), Pałac Kultury i Nauki, Łazienki, Ogród Saski i wiele innych. Warto dodać, że to druga najbardziej zaludniona dzielnica stolicy. Śródmieście to centrum biznesowo-kulturowe. Nic więc dziwnego, że ta lokalizacja przyciąga młodych ludzi. 

Na mapie Mokotowa wyróżniają się przede wszystkim ambasady oraz placówki dyplomatyczne, a także obiekty handlowo-usługowe i nowoczesne biurowce. To tutaj powstają najbardziej luksusowe apartamenty w całej Polsce. Z drugiej strony na Mokotowie znaleźć można również bardzo klimatyczne kamienice i piękne parki.

Ochota ma bardzo zróżnicowany rynek mieszkaniowy. W ofercie znajdują się mieszkania w bloku (wielka płyta), kameralne osiedla, luksusowe apartamentowce i nawet stara, dworkowa zabudowa. Oczywiście przez teren Ochoty biegnie jedna z najważniejszych ulic stolicy – mowa o Alejach Jerozolimskich. 

Żoliborz jest w tym zestawieniu magicznym akcentem. Ta mała jeśli chodzi o powierzchnię dzielnica zachowała swój kameralny charakter. To niezwykle urokliwe miejsce, pełne ulic, na których widać ślady historii, ale także zielonych parków. Możliwe, że ten spokój przekłada się na ceny mieszkań. Zabiegani, zestresowani, zapracowani – młodzi pragną mieć swoje własne miejsce, enklawę, gdzie będą mogli odpocząć i zregenerować siły.